Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije započinju raščišćavanje ruševina dela zgrade "B" starog Generalštaba, na uglu ulica Kneza Miloša i Nemanjine. Izvođenje radova obuhvataće raščišćavanje urušenih ostataka objekata od suterena do vrha bloka – aneksa, čija je konstrukcija od armiranog betona, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

U Ministarstvu ističu da će prilikom izvođenja svih radova, bezbednost prolaznika, saobraćaja i angažovanog ljudstva biti na prvom mestu. Za planirane radove Ministarstvo odbrane pribavilo je sve neophodne saglasnosti od nadležnih gradskih institucija, a predviđeno je da radovi traju 70 radnih dana.
Ukupna površina dela zgrade "B" predviđenog za raščišćavanje jeste oko 2.100 kvadratnih metara, a celokupni radovi biće izvedeni u organizaciji Ministarstva odbrane i Vojske Srbije. Izvođač radova je "Vojnograđevinska ustanova Beograd", investitor "Vojnograđevinski centar", a pirotehničko obezbeđenje pružiće Vojska Srbije.






























;