INFONET-468X60-BANNER

SFSOPLATE-970X250-BANNER

Izgradnja Južnog toka počinje krajem 2013

25.10.2013. | Novosti

Izgradnja Južnog toka, koji je za Srbiju projekat od nacionalnog značaja, treba da počne do kraja ove godine, potvrdio je danas Ivica Dačić i najavio posetu predsednika Upravnog odbora Gasproma Alekseja Milera Srbiji krajem oktobra, sa kojim će se razgovarati o tom projektu.

Južni tok je proglašen u Srbiji za projekat od nacionalnog značaja, i ide se ka njegovoj realizaciji i tehničke pripreme za početak radova su toku, rekao je Dačić novinarima u Rafineriji Pančevo, gde je sa komesarom za pitanje energetike EU, Ginterom Etingerom, i generalnim direktorom Naftne industrije Srbije, Kirilom Kravčenkom, obišao to postrojenje.

- Naš cilj je da do kraja 2013. otpočnemo sa radovima – rekao je Dačić i podsetio da je Južni tok veliki regionalni projekat i da je vrednost radova u Srbiji na tom gasovodu procenjena na 1,7 milijardi evra.

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Žarko 07.04.2025.
Da li je poznata ukupna cena organizacije i...
Blagoje 01.04.2025.
Lepo opisane mogućnosti kojima nemam pristu...
Ko bira izvođače radova!!!. Grad i Gradsko ...
Dr 06.01.2025.
Cena u evrima oko 2.1 milijarda, Expo Srbij...
Radgost 17.12.2024.
Jel ce sat da bude u bronzu? 😁

;