Ministarstvo ekonomije Kine odobrilo je kredit od 334 miliona dolara za gradnju Koridora 11, izjavio je ministar građevine Velimir Ilić i najavio da će radovi početi u septembru. Kinesko ministarstvo je odobrilo kredit, kao poslednja instanca u predviđenoj proceduri, nakon što je Eksim banka Kine odobrila taj kredit krajem juna ove godine, rekao je Ilić na prijemu povodom obeležavanja Dana građevinara.
Predviđena je izgradnja auto-puta od Obrenovca do Uba i od Lajkovca do Ljiga, u dužini oko 50 kilometara, a glavni izvođač radova je Šandong haj-spid grupa iz Kine.
"Imamo danas jednu radosnu vest iz Kine – da je njihovo Ministarstvo ekonomije, kao poslednja instanca, odobrilo naše projekte i da u septembru kreću radovi", istakao je Ilić u Vladi Srbije čestitajući građevinarima njihov praznik. On je istakao da će biti posla za hiljade novih radnika i da su još "dve koncesije na pragu potpisivanja, koje će veoma brzo biti u proceduri vlade".
Kinezi su ranije poslali Ministarstvu građevine Srbije zahtev da rade dve koncesije na Koridoru 11, od mosta Zemun-Borča do Obrenovca, sa još jednim mostom na Savi i velikom surčinskom petljom, kao i za koncesionu gradnju auto-puta od Preljine do Požege.