INFONET-468X60-BANNER

BLANKO-970X250-BANNER

Potpisan ugovor za izgradnju kuća iz donacije Kuvajta

24.07.2014. | Tanjug

Predstavnici Srbije i Kuvajta potpisali su ugovor za izgradnju 25 stambenih objekata za pogođene poplavama, što je prva faza u realizaciji ukupne donacije od milion dolara koju je Kuvajt opredelio kao pomoć Srbiji.

- Donacija vredna milion dolara predstavlja pomoć vlade Kuvajta Vladi Srbije, i proizilazi iz težnje Kuvajta da pruži ruku podrške pogođenima katastrofama bilo gde u svetu, a to je dužnost čoveka koja vezuje sve nacije u nevoljama – rekao je privremeni otpravnik poslova Ambasade Kuvajta u Beogradu Halil Al-Enezi, a navodi se u saopštenju Kancelarije za pomoć i obnovu poplavljenih područja.

Ugovor su u ponedeljak 21. jula u ambasadi Kuvajta u Beogradu potpisali, Al-Enezi i zamenik predsednika Upravnog odbora „Društva Crvenog polumeseca“ Kuvajta Anvar Al-Hasavi, a sa srpske strane generalni direktor firme „Negal Company“ Vladimir Krivokuća, koja će biti izvođač radova na ovom projektu.

Projekat izgradnje stambenih objekata, kako je navedeno, predstavlja prvu fazu u realizaciji kuvajtske donacije.

- Delegacija „Društva Crvenog polumeseca“ Kuvajta ce u narednom periodu prouciti potrebe i zahteve pogođenih poplavama u koordinaciji sa Vladom Srbije, kako bi se ugroženima u narednim fazama realizacije donacije pružilo još pomoći – navodi se u saopštenju.

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Žarko 07.04.2025.
Da li je poznata ukupna cena organizacije i...
Blagoje 01.04.2025.
Lepo opisane mogućnosti kojima nemam pristu...
Ko bira izvođače radova!!!. Grad i Gradsko ...
Dr 06.01.2025.
Cena u evrima oko 2.1 milijarda, Expo Srbij...
Radgost 17.12.2024.
Jel ce sat da bude u bronzu? 😁

;