INFONET-468X60-BANNER

Pobednički projekat Singel Parka u Holandiji

19.07.2012. | Arch Daily

Lola - arhitektonski biro iz Roterdama i Studio KARST iz Ciriha su nedavno pobedili na međunarodnom konkursu za ideje i izneli svoj predlog budućeg Singel parka u Lajdenu, Holandija. Ove dve kompanije predstavile su "ubedljiv i pažljiv koncept za park u celini, tako da park može imati veliku ulogu u budućnosti za grad Lajden." To je zaključak Savetodavnog komiteta na čelu sa gradonačelnikom Henrijem Lenferinkom.

Lola i Studio KARST su veoma mlade kompanije. Studio KARST, inspirisan žirijem, konceptom "vrta Leiden", prikazao je ideju transformisanja kompletnog unutrašnjeg grada u botanički grad, sa Singel parkom kao prstenom oko njega. Plan predviđa šetalište na spoljašnjoj strani kanala, omeđen dvostrukim redom stabala, i preko dvadeset intimno zatvorenih bašta smeštenih na unutrašnjosti prstena, svaki sa drugačijom atmosferom i sadnjom.

Lola biro je napravio savremen i maštovit projekat u kome se direktno pokreće duž pešačkih staza koje vode od šest kilometara Singel kanala, postavljenih sa maksimumom funkcija i sferama, sa otvorenog prostora za slobodno tumačenje. Oba biroa vide Hortus Botanicus kao važni partner kada je u pitanju sadnja parkova. I takođe vide važnu ulogu rezidenta i organizacije u Lajdenu za saradnju i realizaciju parka.

Linkovi: 

Povezani tekstovi:

 

 

Komentari: 0

Vezane kategorije


TEKSTOVI /iz kategorije/


CONSTRUCTIONEDGE-300X250-BANNER

ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Goran 09.07.2026.
Gospodo ti isti stručnjaci su i pre dali sa...
Nikola 26.06.2026.
Tako i treba, otvoreni potezi. Treba nam vi...
Dragan 01.04.2026.
Još jedan primer potpuno pogrešnog postavlj...
Dragan 30.03.2026.
Radio sam u veleprodaji građevinskog materi...
Мик 25.03.2026.
Како ван урбаног дела насеља ако пролази кр...

;