INFONET-468X60-BANNER

Beograd: Počinje izgradnja socijalnih stanova u Velikom Mokrom Lugu

15.04.2014. | Tanjug

Izgradnja četvrte zgrade za socijalno stanovanje u zaštićenim uslovima u Velikom Mokrom Lugu, počeće danas (15. april 2014.), a početku radova će prisustvati predsednik Privremenog organa Beograda Siniša Mali i ambasadori SAD i Japana, Majkl Kirbi i Masafumi Kuroki.

Kako je saopšteno iz Gradske uprave, projekat se sprovodi u saradnji sa Visokim komesarijatom Ujedinjenih nacija za izbeglice UNHCR, Komesarijatom za izbeglice i migracije Srbije i Gradom Beogradom, koji je obezbedio zemljište sa kompletnom infrastrukturom za izgradnju četiri objekta.

Fondacija „Ana i Vlade Divac“ je u martu 2012. godine započela kampanju „Da svi pomognemo“, kako bi bila obezbeđena sredstva za izgradnju četvrte zgrade, a tokom godinu dana kampanje prikupljeno je 500.000 evra.

Svečanom obeležavanju početka radova prisustvovaće i komesar za izbeglice i migracije Srbije Vladimir Cucić, osnivač Fondacije „Ana i Vlade Divac“ Vlade Divac i predstavnica kompanije „Saint-Gobain Weber“ Lana Počuča.

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


SCHNEIDERELECTRICSRBIJA-300X250-BANNER

Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Goran 09.07.2026.
Gospodo ti isti stručnjaci su i pre dali sa...
Nikola 26.06.2026.
Tako i treba, otvoreni potezi. Treba nam vi...
Dragan 01.04.2026.
Još jedan primer potpuno pogrešnog postavlj...
Dragan 30.03.2026.
Radio sam u veleprodaji građevinskog materi...
Мик 25.03.2026.
Како ван урбаног дела насеља ако пролази кр...

;