INFONET-468X60-BANNER

Otvorena brza saobraćajnica Šabac-Loznica

30.12.2024. | Blic

Brza saobraćajnica između Šapca i Loznice, duga 54,5 kilometara, puštena je u saobraćaj omogućavajući značajno skraćenje vremena putovanja. Prema rečima Aleksandra Antića, direktora Koridora Srbije, prvi automobili krenuli su ovim putem jutros u 9 sati, a novoizgrađena infrastruktura spaja regije Mačve i Podrinja.

Auto-put

Ilustracija (Foto: PIxabay)

Od Šapca do Loznice sada se stiže za samo 30 minuta, dok putovanje od Beograda traje sat i 15 minuta, piše Blic. Ova saobraćajnica je deo šireg projekta koji uključuje auto-put Ruma-Šabac, otvoren prošle godine sa novim mostom preko Save.

Na svečanom otvaranju, održanom u Lešnici, premijer Srbije Miloš Vučević istakao je važnost ove deonice kao najkraće veze između Beograda i Novog Sada prema Podrinju i Republici Srpskoj. Premijer je takođe naglasio da će Srbija do kraja godine dobiti dodatnih 100 kilometara novih auto-puteva i brzih puteva.

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


SCHNEIDERELECTRICSRBIJA-300X250-BANNER

ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Goran 09.07.2026.
Gospodo ti isti stručnjaci su i pre dali sa...
Nikola 26.06.2026.
Tako i treba, otvoreni potezi. Treba nam vi...
Dragan 01.04.2026.
Još jedan primer potpuno pogrešnog postavlj...
Dragan 30.03.2026.
Radio sam u veleprodaji građevinskog materi...
Мик 25.03.2026.
Како ван урбаног дела насеља ако пролази кр...

;