PRIJAVA-468X60-BANNER

BLANKO-970X250-BANNER

Impresivan broj gradilišta u Surčinu

11.01.2018. | Beoinfo

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali posetio je opštinu Surčin i tom prilikom obišao radove na rekonstrukciji Doma kulture u Dobanovcima, kao i nekoliko lokacija na kojima je u toku asfaltiranje puteva i rekonstrukcija trotoara.

- Beograd je postao grad kranova, dizilaca, a Surčin je postala opština budućnosti u kojoj se na svakom ćošku radi i gradi. U Dobanovcima sam obišao Dom kulture, čija je rekonstrukcija u toku i biće završena u narednih nekoliko meseci. Dom kulture u Dobanovcima je oštećen u požaru pre nekoliko godina, a po završetku obnove ovo naselje će ponovo imati mesto okupljanja - rekao je Mali.

Gradonačelnik je rekao da je pri kraju i izrada projekta za novu fiskulturnu salu Osnovne škole „Stevan Sremac” u Dobanovcima.

- Tender za izvođača radova za novu fiskulturnu salu u školi u Bečmenu je već pokrenut, što znači da će 1.100 učenika ove dve škole po prvi put imati sale za fizičko. To je naš način da deci obezbedimo zdravo i lepo okruženje tokom pohađanja osnovne škole. Želimo da izađemo u susret brojnim željama stanovnika ove opštine kako bi kvalitet života ovde bio jednak u poređenju sa bilo kojom centralnom gradskom opštinom - istakao je Mali, koji je obišao i radove na asfaltiranju šest kilometara duge ulice koja prolazi kroz centar Dobanovaca.

Prema njegovim rečima, samo u Surčinu je u poslednje tri i po godine urađeno 40 kilometara nove kanalizacione mreže, 6,5 kilometara nove vodovodne mreže, 30 kilometara novog asfalta i 20 kilometara novih trotoara.

- U Vojvođanskoj ulici u centru Surčina rade se dva kilometra trotoara, biće izgrađena i nova parking mesta, dok se u Kosovskoj ulici gradi novi vrtić. Ne bi trebalo zaboraviti da se na teritoriji ove opštine gradi i most preko Save kod Ostružnice, što jasno ukazuje na činjenicu da su u toku infrastrukturni radovi koji će umnogome poboljšati kvalitet života građana - naglasio je gradonačelnik.

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Darko 15.12.2025.
Nije interesantno. Onom ko je gradio na tuđ...
Evgenii 14.12.2025.
Poboljšanje kvaliteta betona - 1/ Dodavanje...
Komšija 13.12.2025.
U ovom delu Bežanije vlada apsolutni urbani...
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...

;