INFONET-468X60-BANNER

Turci grade prvu geotermalnu elektranu u Hrvatskoj

11.03.2015. | Blic

Turska kompanija „MB Holding“ gradiće prvu geotermalnu elektranu u Hrvatskoj, snage deset megavata, izjavio je predsednik Upravnog odbora turske firme Muharem Balat, i dodao da je projekt vredan 30 miliona evra.

Balat, koji predsedava i „Međunarodnom geotermalnom energetskom unijom“, kaže da je plan da elektrana u Hrvatskoj počne da radi 2017. godine, preneo je sajt Aldžazira. On je objasnio da se ova kompanija u poslednje vreme usredsredila na geotermalnu energiju i da na takvim projektima radi i u Turskoj i izvan nje.

Balat je naglasio da je za projekte u geotermalnoj energiji potrebna specijalna mehanizacija i da je za njenu narudžbinu, odnosno kupovinu, potreban duži period.

- Najpre moramo da izmerimo protok i toplotu vode i na osnovu toga ćemo da naručimo mašine – rekao je Balat i najavio da će sa ovim projektom početi u martu iduće godine.

 

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


SCHNEIDERELECTRICSRBIJA-300X250-BANNER

ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Goran 09.07.2026.
Gospodo ti isti stručnjaci su i pre dali sa...
Nikola 26.06.2026.
Tako i treba, otvoreni potezi. Treba nam vi...
Dragan 01.04.2026.
Još jedan primer potpuno pogrešnog postavlj...
Dragan 30.03.2026.
Radio sam u veleprodaji građevinskog materi...
Мик 25.03.2026.
Како ван урбаног дела насеља ако пролази кр...

;