Premijer Aleksandar Vučić i gradonačelnik Beograda Siniša Mali sastali su se sa gradonačelnikom Londona Borisom Džonsonom. Oni su sa Džonsonom razgovarali o infrastrukturnim projektima, predstavljanju srpske prestonice u Velikoj Britaniji i privlačenju britanskih turista.

Beograd-ilustracija (Foto: Pixabay.com)
Mali je, kako je saopšteno iz Vlade Srbije, predstavio investicioni plan i infrastrukturne projekte, između ostalih „Beograd na vodi“, projekat unapređenja javnog transporta. On je pozvao Džonsona da poseti Beograd, što je gradonačelnik Londona i prihvatio.
Na sastanku se razgovaralo i o stranim investicijama, kao i, kako se navodi, mogućnostima organizovanja velikih sportskih događaja u Beogradu, po ugledu na londonsku Olimpijadu 2012. godine.
Pre susreta sa Džonsonom, kako se navodi u saopštenju iz kabineta gradonačelnika, Mali je na Ekonomskom forumu predstavio projekat „Beograd na vodi“ i konkretne razvojne infrastrukturne projekte na kojima će se raditi tokom sledećeg investicionog ciklusa. Kako je za realizaciju ovih projekata potrebna podrška investitora, Mali je naglasio da je od ključnog značaja strukturiranje javno-privatnog partnerstva.






























;