PRIJAVA-468X60-BANNER

SFSOPLATE-970X250-BANNER

Neobična ugaona kuća u Južnoj Koreji

18.03.2015. | Ignant

Kuća „Nok Sung Hun“ arhitekte Iroje Kimhjomana je neobična, ugaona arhitektura koja počiva na brdu sa pogledom na grad Gumidong u Južnoj Koreji. Kuća se sastoji od dve mase, glavne zgrade i gostinjske kuće.

Udoban spoljašnji prostor se nalazi između ove dve mase, i dinamički interaguje putem otvorenog zida, koji funkcioniše kao okvir u prostoru i formativni pejzažni element. Zidovi su obloženi sa cink i drvenim panelima, što ih čini interesantnim elementom prostornog dizajna.

Kao rezultat upotrebe istih materijala unutar i izvan kuće dobija se osećaj nejasnih granica između enterijera i eksterijera. U stilnu okolnih planina se protežu kosi metalni krovovi.

Kuća sa imenom „Nok Sung Hun“, što znači „Kuća koja razmišlja o budućnosti slušajući zvuke prirode“, je pogodan prostor za beg iz gradske vreve, sa svojim bujnim stablima, oblogama od prirodnog drveta i prepelo uređenim osvetljenjem.

 

Komentari: 0

TEKSTOVI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...
fistik 22.10.2025.
Kakvo ce to biti šetalište na tako malom pr...
SAŠA 11.08.2025.
Stadion, ovakav kakav je trenutno, je jedan...
DJB 16.06.2025.
G-đo Damjanović, ako predsednik odluči da s...

;