Ovaj segmentirani dom u Japanu smešta ti generacije jedne porodice, međutim interesantno je da se to ne primećuje. Koji je bolji način za izbegavanje sukoba načina života, nego preko obezbeđivanja odvojenih privatnig oblasti za svaku generaciju.
Pojedinačne jedinice kuće, delo arhitektonskog biroa Y+M, su raspoređene oko zajedničkog prostora i dele dva bloka koja sadrže kupatilo, kuhinju i trpezariju. Ono što vezuje čitavi objekat jeste valoviti krov sa toliko velikim nagibom da vam od njega podilazi jeza.
Veliki krov nalik savijenom komadu lima se obavija oko „ispodeljene kuće“ i štiti zajedničku oblast i dnevnu sobu koju deli cela porodica. Kuća nosi naziv „Sklonište od kiše“ i odnosi se na regionalnu klimu u kojoj se objekat nalazi, u kojoj dominiraju česte obilne kiše, jaki vetrovi i sneg.
Masivni krov opada ka zapadnoj i južnoj strani kako bi sprečio direktnu sunčevu svetlost tokom leta i pružio ventilaciju za udoban stambeni prostor. Ventilator ugrađen u krov ima senzor i pruža svež vazduh tokom letnjih dana. Zimi krov može da donese direktnu sunčevu svetlost zbog niske visine sunca i omogućava akumuliranje toplote u podu.
„Projektovali smo kuću kao podeljeni prostor. Takva arhitektura pruža određene prenosti klijentu, prednosti kao što je održavanje adekvatne privatnosti među članovima porodice. I klijent može da spava bez bojazni u svojoj spavaćoj sobi znajući da se neće čuti nimalo buke od drugih članova porodice nakon što se vrati iz treće smene“, rekle su arhitekte iz biroa Y+M.