INFONET-468X60-BANNER

SFSOPLATE-970X250-BANNER

Zelena fasada hotela sa pogledom na okean

16.08.2013. | EKOkuće

Mali hotel Seven4One na Laguna Bič plaži u Kaliforniji, nedavno je renoviran i dobio je zelenu fasadu visoku dva sprata. Sada je ovaj popularni hotel u kome se održavaju venčanja, fotografisanja i razne revije, pravo mesto za smeštaj gostiju koji brinu o životnoj sredini.

Vlasnici hotela su odlučili da ga preurede tako da on pokazuje njihovu sveukupnu posvećenost održivom načinu života. Pored lepe vertikalne bašte koja osvežava spoljašnji izgled i enterijer i pomaže u kontrolisanju mikroklime, sama fasada objekta je izrađena od ekoloških materijala.

Fasada je presvučena drvenim pločama koje su vlasnici spasili sa srušene zgrade u Los Anđelesu. Hotel sada ima 12 soba za smeštaj gostiju, a svaka soba pruža osećaj i izgled u skladu sa lokalnim karakteristikama mesta.

Ovo je odličan projekat renoviranja u koju su se savršeno uklopila održiva arhitektura bez uticaja na kulturu i izgled grada.

 

Komentari: 0

TEKSTOVI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...
fistik 22.10.2025.
Kakvo ce to biti šetalište na tako malom pr...
SAŠA 11.08.2025.
Stadion, ovakav kakav je trenutno, je jedan...
DJB 16.06.2025.
G-đo Damjanović, ako predsednik odluči da s...

;