INFONET-468X60-BANNER

SFSOPLATE-970X250-BANNER

Zid kuća uklapa dve kuće pod jednim zelenim krovom

27.06.2013. | Gizmag

Penzionisani par iz Singapura koji je želeo da živi u neposrednoj blizini svog odraslog deteta obratio se lokalnom arhitektonskom birou FARM kako bi im pomogao da ožive svoju zamisao u stilu. Biro je osmislio Zid kuću (Wall House): parcelu koja sadrži dve kuće koje pružaju dovoljno privatnosti, a takođe uključuju zajedničke elemente kao što je zajdeničko dvorište i bazen.

Zid kuća meri ukupno 1.116 metara kvadratnih i ima primarnu dvospratnu (plus podrum) strukturu koja sadrži dnevne i spavaće oblasti za oba penzionera i njihove potomke. Manji jednospratni blok se takođe može pohvaliti za zabavnim sadržajima.

Prizemlje glavne zgrade sadrži biblioteku, uređeno dvorište, kuhinju, trpezariju i gostinsku sobu, dok podrumski nivo ima ostavu, vinski podrum i dnevnu sobu. Manji gornji sprat ima samo jednu spavaću sobu, ali takođe sadrži radnu sobu i teretanu.

Zid kuća takođe poseduje zeleni krov i nekoliko bašti ispunjenih sa biljkama i drvećem koje uzimaju inspiraciju iz klasičnog kineskog dizajna bašti. Zajedničko dvorište i bazen predstavlja prostor gde se cela porodica može družiti.

Zid kuća je završena ranije ove godine.

 

Komentari: 0

TEKSTOVI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Darko 15.12.2025.
Nije interesantno. Onom ko je gradio na tuđ...
Evgenii 14.12.2025.
Poboljšanje kvaliteta betona - 1/ Dodavanje...
Komšija 13.12.2025.
U ovom delu Bežanije vlada apsolutni urbani...
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...

;