INFONET-468X60-BANNER

Minimalna mantra: Atriumska kuća u Španiji

07.02.2013. | Detail

Španski minimalistički arhitektonski biro Fran Silvestre Architects preuzima prednost jakog sunca u Španiji kako  bi definisao hrabru, skulpturalnu kubičnu formu i kosu topografiju koja neočekivano omogućava ulazak dnevne svetlosti čak i u podrum ove upečatljive kuće. Projekat ima konfiguraciju u obliku slova „L“ koja delimično zatvara bazen sa dve strane ostavljajući pogled na Sijera Kalderona planine.

Zgrada je uvučena u odnosu na granicu parcele sa zadnje strane dozvoljavajući da svetlost prodre duboko i u nivo podruma, stvarajući linerano dvorište koje će biti osenčeno u određenim periodima u toku dana. Staklena fasada spratne visine oko bazena može biti uvučena tako da stvara neprimetan prelaz iz unutrašnjeg u spoljašnje.

Arhitektura kuće je disciplinovana, kontrolisana, linearna ali i uzbudljiva. Ali pitanje je ko može da se snađe sa zen principom životnog stila koji ovakva arhitektura predlaže. Ovo je kuća u kojoj ostavljena šoljica čaja preti da umanji mogućnost svršenog postojanja i uživanja u arhitekturi.

 

Komentari: 0

Vezane kategorije


TEKSTOVI /iz kategorije/


CONSTRUCTIONEDGE-300X250-BANNER

ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Nikola 26.06.2026.
Tako i treba, otvoreni potezi. Treba nam vi...
Dragan 01.04.2026.
Još jedan primer potpuno pogrešnog postavlj...
Dragan 30.03.2026.
Radio sam u veleprodaji građevinskog materi...
Мик 25.03.2026.
Како ван урбаног дела насеља ако пролази кр...
Dzi 26.01.2026.
Uvek raduje svaka lepa vest iz Afrike...nar...

;