INFONET-468X60-BANNER

SFSOPLATE-970X250-BANNER

Kulturno - kongresni centar u Nemačkoj

09.07.2012. | Arch Daily

Pozorište - obična, niskoključna struktura iz '60-tih - izgrađena je nad ruševinama prvobitne zgrade iz 1889. koja je bila uništena u Drugom svetskom ratu. Ona je sada sveobuhvatno renovirana. Unutrašnja instalacija i tehnološka faza, kao i scenske rasvete i zvučni sistemi, potpuno su obnovljeni i ažurirani.

 

U nove, dodatne delove zgrade, arhitekte su interpretirale posleratni modernizam iz '60-tih na svoj način, nastavljajući ključne stilske karakteristike zgrade u novom projektu. Ovo uključuje projektovanje pozorišnog balkona, spoljne galerije na prvom spratu nivoa, velike staklene fasade u foajeu u prizemlju, kao i sastav kompozicija kubnog oblika.

Ključni koncept stare zgrade je kružnog oblika, integrisan u kocku i još uvek se razrađuje. U obe zgrade, dakle, glavne sobe imaju unutrašnji i spoljašni aspekt. U pozorištu, integrisani auditorijum dolazi preko kao zatvorena soba, sa foajeom okolo i široko otvoren spolja. Sala kubnog oblika  je okružena zakrivljenim zidovima, dok je spolja izdvaja nivo krova kao kvadrat sa staklenim galerijskim prozorima. Zaobljenost nove zgrade daje okrugli oblik, i ova funkcija zajedno sa ivicama projektovane galerije ih pretvara u zajednicu. 

"Wormser" zgrada je opremljena za sve vrste događaja, koji se dešavaju zajedno ili alternativno, odvojeno. Nova komora za oko 800 ljudi može biti podeljena i koristi se na mnogo različitih načina. Program je podržan od strane jednog foajea, ugostiteljskih objekata, izložbenih prostorija i fleksibilne konferencijske sale. Kompleks kulturnog konferencijskog centra, zajedno sa svojom oblasti i izgradnjom podzemne garaže je planiran kao funkcionalni i strukturalni završetak projekta budućeg hotela.

Linkovi:

Povezani tekstovi:

 

 

Komentari: 0

TEKSTOVI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...
fistik 22.10.2025.
Kakvo ce to biti šetalište na tako malom pr...
SAŠA 11.08.2025.
Stadion, ovakav kakav je trenutno, je jedan...
DJB 16.06.2025.
G-đo Damjanović, ako predsednik odluči da s...

;