PRIJAVA-468X60-BANNER

BLANKO-970X250-BANNER

Kad kuću možete da završite za dve nedelje - Löglen gradnja polistirolom

23.07.2010. | Blic

Građevinskoj struci i širokoj javnosti na Svetskom sajmu građevinarstva „Batimat“ u Parizu sa velikim uspehom predstavljen je novi građevinski sistem Löglen. Reč je o tehnologiji koja je sposobna da reši građevinske izazove današnjice u jedinstvenom sistemu.

Polistirol-penobeton se već 25 godina koristi za izradu fasadnih dekoracija i unutrašnjih pregradnih zidova. Sam po sebi ovaj građevinski element nema odgovarajuću nosivu sposobnost, zato se u obliku tabli pričvršćuje za nosive elemente od čelika ili drveta (u debljini od 15 cm sa spoljne i 12 cm sa unutrašnje strane) i prostor između tabli se zaliva tečnim oblikom ovog materijala kako bi se dobila homogena, čvrsta, statički odgovarajuća zidna konstrukcija debljine 41 cm, bez hladnih mostova. Zid debljine 41cm raspolaže veoma dobrim termoizolacionim karakteristikama.

Termoizolacione sposobnosti Löglen zgrada su izuzetno dobre, bez hladnih mostova. Ove zgrade na osnovu nove energetske regulacije odgovaraju najvišem A+ stepenu. Zidna konstrukcija „diše“, tj. raspolaže dobrom parodifuzijom, a to je veoma važno iz zdravstvenog aspekta. Druga ogromna prednost je izuzetno brzo izvođenje: porodičnu kuću od 100-120m² šestorica ljudi može izgraditi za dve nedelje.

 

 

Komentari: 0

Vezane kategorije


TEKSTOVI /iz kategorije/


XELLA-300X250-BANNER

ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


BAUMIT
BAUMIT
BEOGRAD-ZEMUN
www.baumit.rs

XELLA SRBIJA
XELLA SRBIJA
LAZAREVAC-VREOCI
www.xella.rs

TUPLEX SRB
TUPLEX SRB
BEOGRAD-DOBANOVCI
www.tuplex.rs

JAVOR
JAVOR
JAGODINA-RIBARE
www.javorsztr.com

Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...
fistik 22.10.2025.
Kakvo ce to biti šetalište na tako malom pr...
SAŠA 11.08.2025.
Stadion, ovakav kakav je trenutno, je jedan...
DJB 16.06.2025.
G-đo Damjanović, ako predsednik odluči da s...

;