PRIJAVA-468X60-BANNER

SFSOPLATE-970X250-BANNER

Gradnja prepolovljena u Kanjiži

24.01.2014. | Dnevnik

Odeljenje za inspekcijsko-nadzorne poslove Opštinske uprave Kanjiže lane je izdalo 33 građevinske dozvole i 66 odobrenja za izvođenje radova na renoviranju objekata i za priključenje na postojeću infrastrukturu, za koje se ne izdaje građevinska dozvola.

Šefica Odeljenja za inspekcijsko-nadzorne poslove Kati Kiš-Gutaši ukazuje da nema velike promene u intenzitetu gradnje na području kanjiške opštine jer 2012. su izdate 32 građevinske dozvole, a da je broj izdatih dozvola gotovo prepolovljen u odnosu na 2011. godinu, kada su izdate 62 dozvole.

Među izdatim građevinskim dozvolama u prošloj godini su i ona za važna ulaganja lokalne samouprave, poput dozvola za asfaltiranje puteva, izgradnju troroara, vodovodne instalacije, pomoćne objekte buduće autobuske stanice, objekat Regionalnog centra za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju i Crkvenog staračkog doma "Baćaneum" u Kanjiži.

Od gradilišta koja su otvorili privrednici dozvole su izdate za izgradnju mini elektranu NIS-a u Velebitu, poslovnu zgradu i magacin DOO "Visa Prom" u Kanjiži i "Telekomu" za polaganje optičkih kablova.

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Darko 15.12.2025.
Nije interesantno. Onom ko je gradio na tuđ...
Evgenii 14.12.2025.
Poboljšanje kvaliteta betona - 1/ Dodavanje...
Komšija 13.12.2025.
U ovom delu Bežanije vlada apsolutni urbani...
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...

;