PRIJAVA-468X60-BANNER

SFSOPLATE-970X250-BANNER

Počelo premošćavanje Ibra

06.12.2013. | Politika

Ne prekida se rad na izgradnji novog mosta preko Ibra, pa je ovih dana na obalama reke u Kraljevu pravo zimsko gradilište. Noseći stubovi i svi osnovni elementi su izliveni, većina ih je postavljena pa će do kraja naredne nedelje, kako je objasnio Dragan Nikolić, vlasnik preduzeća GP "Nikolić" koje izvodi radove, Ibar biti premošćen.

- Računamo da je obavljeno 70 odsto posla i da će osnovna konstrukcija mosta, bez asfaltiranja, biti završena do kraja decembra ove godine. Ostaje, dakle, da se na proleće asfaltira kolovozna i pešačka površina i to bi bio kraj našeg posla – dodaje Nikolić.

Posle će uslediti izvođenje radova na pristupnim saobraćajnicama i, prema procenama, novi most će biti završen do 1. avgusta 2014. godine, a možda i ranije. Inače, ovaj most zajedno grade darodavac iz Kanade Milomir Glavčić i grad Kraljevo. Glavčić je uložio 1.000.000 evra, a ostatak do konačnih 178 miliona dinara su sredstva iz budžetske kase grada. Grad će finansirati i gradnju pristupnih saobraćajnica pa će u ovu investiciju biti uloženo oko 230 miliona dinara.

Most će nositi ime darodavca a prema projektu oslanjaće se na sedam nosećih stubova sa lukom preko same reke. Dužina mosta je 240 a širina 11 metara, a uz kolovoz i trotoare predviđene su i biciklističke staze.

Kad se radovi okončaju biće to još jedna saobraćajna i pešačka veza Kraljeva sa područjem prigradskog naselja Ribnice. Reč je o budućem gradskom centru, na površini od 143 hektara u kome već živi oko 25.000 stanovnika. Grad će se ubuduće tamo razvijati, pošto je na području sadašnjeg urbanog dela Kraljeva sve manje praznih lokacija za gradnju poslovnih i stambenih objekata. U prilog tome, pre pet godina, proširen je i stari most preko Ibra, a pored ovog sada započetog u planu je gradnja i još jednog pešačkog. U Ribnici je u toku i izgradnja sportskog centra na prostoru od oko 4,5 hektara, gde će biti nova sportska hala, zatvoren bazen i nekoliko drugih objekata.

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Darko 15.12.2025.
Nije interesantno. Onom ko je gradio na tuđ...
Evgenii 14.12.2025.
Poboljšanje kvaliteta betona - 1/ Dodavanje...
Komšija 13.12.2025.
U ovom delu Bežanije vlada apsolutni urbani...
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...

;