INFONET-468X60-BANNER

Izgradnja Južnog toka će trajati oko dve godine

13.11.2013. | Tanjug.biz

Izvršni direktor Južnog toka kroz Srbiju Dušan Bajatović izjavio je danas (13. novembar 2013) da je sve spremno za početak radova na tom gasovodu, koji će se graditi oko dve godine i da je vrednost tog projekta, prema najnovijim procenama, milijardu i 925 miliona evra. Bajatović je, rekao da je preostalo da se raspiše tender i da bude izabran izvođač, za šta su ostale samo dve ili tri sedmice vremena.

Takođe je i najavio da će konkurs za izvođača radova biti raspisan čim bude gotov tender, "što pre to bolje", odnosno do polovine decembra.

- Završen je idejni projekat, sutra ili prekosutra biće završena revizija glavnog projekta – rekao je Bajatović.        

On je istakao da je tehnički deo tendera završen i da će uskoro biti gotov i opšti deo tendera, a da će se nastojati da budu angažovane srpske i ruske firme. Bajatović je najavio angažovanje domaćih firmi na gradnji pristupnih puteva, energetskog snabdevanja, krakova prema Hrvatskoj i BiH, da će po jednom gradilištu biti angažovano oko 4.000 ljudi, kao i učešće ruskih i zapadnih banaka u finansiranju.

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Dragan 01.04.2026.
Još jedan primer potpuno pogrešnog postavlj...
Dragan 30.03.2026.
Radio sam u veleprodaji građevinskog materi...
Мик 25.03.2026.
Како ван урбаног дела насеља ако пролази кр...
Dzi 26.01.2026.
Uvek raduje svaka lepa vest iz Afrike...nar...
Darko 26.01.2026.
Da li je ispunjen Član 26 Zakona: Podzak...

;