BAU2023-468X60-BANNER

INFONET-970X250-BANNER

Pogledajte novi izgled Savskog trga

09.06.2020. | Gradjevinarstvo.rs

Na Savskom trgu uveliko teku pripreme za postavljanje 23 metra visokog spomenika Stefanu Nemanji, koji će dominirati centralnim delom ovog trga. Kako će po završetku rekonstrukcije izgledati novi javni prostor u okviru Belgrade Waterfront-a možete pogledati u nastavku.

Budući izgled Savskog trga

Budući izgled Savskog trga (Foto: Fenwick Iribaren Architects)

Izmeštanjem saobraćajnica na obode Savskog trga, pešacima je na raspolaganju ostavljen prostor od oko 20.000 kvadratnih metara na samom trgu, na podijumu i parteru oko bivše zgrade Glavne železničke stanice. Na trgu je u toku sadnja oko 300 stabala, pa će ovo, uz Savski park i drvorede duž ulica u Belgrade Waterfront-u, biti jedan od zelenijih delova grada.

Budući izgled Savskog trga

Budući izgled Savskog trga (Foto: Fenwick Iribaren Architects)

Rekonstrukcija Savskog trga se, uz pažljivo očuvanje autentičnih istorijskih slojeva, sprovodi u okviru najvećeg građevinskog projekta u regionu – Belgrade Waterfront-a, a na osnovu projekta španskog arhitektonskog tima Fenwick Iribaren Architects, koji je pobedio na međunarodnom konkursu.

Budući izgled Savskog trga

Budući izgled Savskog trga (Foto: Fenwick Iribaren Architects)

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


Anketa

Koja vrsta pokrivke se nalazi na krovu vašeg objekta?
Slobo 23.03.2023.
Zato i jeste Beograd na vodi.
skeva 23.03.2023.
Jel' to Beograd na vodi ?
Milan 22.03.2023.
Konačno! Pruga do Niša i dalje ka Solunu je...
Sasa 21.03.2023.
E nas dragi Bakicu, za sve si bio u pravu.
Gagi 21.03.2023.
Dvadeseti sprat je oko 70 metara vodenog st...

;