INFONET-468X60-BANNER

SFSOPLATE-970X250-BANNER

Zgrada za Prekršajni i Privredni sud u Užicu biće gotova za 13 meseci

02.06.2016. | eKapija

Ministar pravde Nikola Selaković obišao je u sredu radove na izgradnji objekta u kome će biti smešteni Prekršajni sud i Privredni sud u Užicu i tom prilikom najavio da bi sudovi trebalo da se premeste u nove prostorije u roku od 13 meseci.

Ova zgrada će imati bruto površinu od oko 3.500 m², od čega je površina za korišćenje 2.600 m².

Izgradnjom novog objekta, kako je naveo Selaković, rasteretiće se postojeći objekat za rad pravosudnih organa, a svaki sudija dobiće svoju sudnicu, suđenja će moći da se održavaju svakog dana, a pisarnice neće više nagomilane, već će biti organizovane na najbolji mogući način.

Takođe, kako je naveo, steći će se uslovi za mnogo bolje uslove rada Osnovnog i Višeg tužilaštva u Užicu, koja će dibiti na raspolaganje novi prostor i moći da na kvalitetniji način sprovode javnotužilačku istragu koja je u Srbiji krenula početkom primene novog Zakonika o krivičnom postupku.

Ugovorena cena radova iznosi 148.8 miliona dinara bez PDV-a, a izvođač je građevinska firma Zlatibor - gradnja Beograd a.d. Beograd.

 

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Darko 15.12.2025.
Nije interesantno. Onom ko je gradio na tuđ...
Evgenii 14.12.2025.
Poboljšanje kvaliteta betona - 1/ Dodavanje...
Komšija 13.12.2025.
U ovom delu Bežanije vlada apsolutni urbani...
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...

;