INFONET-468X60-BANNER

SFSOPLATE-970X250-BANNER

Propala "Alpina" ojadila i Singapur

15.05.2015. | B-92

Propali austrijski građevinski koncern „Alpina“ suočen je sa tužbom vlasti u Singapuru, koje žele obeštećenje zbog produžetka rokova usled kraha preduzeća.

„Alpina“ je bila uključena u realizaciju više projekata, između ostalih jedne železničke stanice u centru grada. Zbog finansijskog kraha „Alpine“, ti projekti će biti realizovani sa kašnjenjem od najmanje tri meseca.

Zbog toga, prenosi bečki nedeljnik „Format“, saobraćajne vlasti Singapura odlučile su da tuže „Alpinu“ na 330 miliona evra obeštećenja. Oko 200 miliona evra Singapur je pokušao da dobije od strane stečajnog upravnika „Alpine“ u Austriji, koji osporava te zahteve. Ostatak svote Singapur pokušava da dobije od ćerki preduzeća u toj zemlji.

 
 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...
fistik 22.10.2025.
Kakvo ce to biti šetalište na tako malom pr...
SAŠA 11.08.2025.
Stadion, ovakav kakav je trenutno, je jedan...
DJB 16.06.2025.
G-đo Damjanović, ako predsednik odluči da s...

;