INFONET-468X60-BANNER

BLANKO-970X250-BANNER

Modernizacije pruge Beograd-Budimpešta krajem godine

04.02.2015. | Blic

Modernizacija i rekonstrukcija pruge Beograd-Budimpešta trebalo bi da počne u poslednjem tromesečju ove godine, izjavila je ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Zorana Mihajlović.

Ona je novinarima nakon sastanka s predsednikom Skupštine Vojvodine Ištvanom Pastorom u Beogradu rekla da su razgovarali da se materijal koji će biti sklonjen tokom rekonkstrukcije te pruge, koristi za obnovu i popravku regionalnih pruga na teritoriji Vojvodine.

Mihajlović je rekla da je to predložio Pastor i dodala da se razgovaralo i o osnivanju preduzeća za održavanje puteva u Vojvodini i o nalaženju novca za završetak „ipsilon kraka“ auto-puta na Koridoru 10 kod Subotice.

Ministarska je istakla je da je završena tehnička i projektna dokumentacija za izgradnju tog dela subotičke obilaznice do graničnog prelaza Kelebija.

- Razgovarali smo isključivo o ekonomskim temama. Ni jedne političke teme nismo se dotakli – rekao je Pastor. On je rekao da je na sastanku dogovoreno da aprila bude sednica Skupštine Vojvodine o modernizaciji pruge Beograd-Budimpešta, kako be se građani obavestili o tome.

Pastor rekao i da je važno da se obnovi granični prelaz kod Horogoša i da je to „na dohvat ruke“.

- Postoji otvoreno pitanje formiranja i finansiranja vojvođanskog preduzeća za održavanje puteva drugog reda. Dogovorili smo se da ponovo zasučdemo rukave i nađemo rešenja koja će taj problem otkočiti – rekao je Pastor.

 

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Žarko 07.04.2025.
Da li je poznata ukupna cena organizacije i...
Blagoje 01.04.2025.
Lepo opisane mogućnosti kojima nemam pristu...
Ko bira izvođače radova!!!. Grad i Gradsko ...
Dr 06.01.2025.
Cena u evrima oko 2.1 milijarda, Expo Srbij...
Radgost 17.12.2024.
Jel ce sat da bude u bronzu? 😁

;