PRIJAVA-468X60-BANNER

SFSOPLATE-970X250-BANNER

Trump Tower - najviša kula Latinske Amerike

24.05.2011. | Batiactu

Najviša kula u Latinskoj Americi, The Trump Ocean Club, International Hotel & Tower, treba da bude puštena u rad 6. jula. Radi se o luksuznom hotelskom i stambenom kompleksu sa 68 spratova koji je američki milijarder Donald Tramp sagradio u Panami u obliku jedra.

Hotel se nalazi na prelepom poluostrvu Punta Pacifica. „Nalazite se ispred najviše zgrade Latinske Amerike“, objavio je direktor marketinga kompanije Trump Ocean Club International Hotel&Tower.

Kada bude puštena u rad, ova građevina, koja je koštala 280 miliona evra, biće prvi hotel u lancu Trampovih hotela sagrađen van granica SAD-a. Trampovi hoteli nalaze se širom SAD-a u gradovima kao što su Njujork, Čikago i Las Vegas. Tramp je počeo da gradi i jedan hotel u Torontu (Kanada).

Hotel u Panami projekat je kolumbijskog arhitekstonskog biroa Arias Serna Saravia. Raspolaže sa 27 liftova, kazinom, bazenima, tržnim centrima, restoranima, umetničkim galerijama, kao i dve ogromne statue kolumbijskog umetnika Fernanda Botera. U sklopu kompleksa je i ostrvo sa privatnim klubom I centrom na 4.200m2. Hotel ima sopstvenu marinu koja će raditi 24 časa. 

Sve sobe i apartmani imaju pogled na okean, a postoji i ogromna terasa od 900m2 okrenuta ka okeanu.

Skoro 85% apartmana prodato je klijentima od kojih je 80% stranaca po ceni od 250.000 do milion dolara.

 

Komentari: 0

Vezane kategorije


TEKSTOVI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...
fistik 22.10.2025.
Kakvo ce to biti šetalište na tako malom pr...
SAŠA 11.08.2025.
Stadion, ovakav kakav je trenutno, je jedan...
DJB 16.06.2025.
G-đo Damjanović, ako predsednik odluči da s...

;