INFONET-468X60-BANNER

Drveno ogledalo - spoj digitalnog i fizičkog sveta

29.08.2010. | Gradjevinarstvo.rs

"Mehanička ogledala" (Mechanical Mirrors) projekat je Daniel Rozin-a, umetnika rođenog u Jerusalimu koji je posvećen interaktivnim digitalnim umetnostima.

U okviru ovog projekta Rozin je napravio četiri mehanička ogledala od različitih materijala ali koja rade na istom principu interakcije. Sva ogledala imaju kamere, motore i računare i proizvode šuškavi zvuk dok se polja ogledala nameštaju u položaj koji odgovara onome ko se pred njim "ogleda".

Najviše pažnje javnosti privuklo je prvo u nizu - Drveno ogledalo, deo ovog projekta, prikazano 1999. godine. Sastoji se od 830 pločica od drveta, isto toliko servo-motora, elektronike za kontrolu, video kamere, računara i drvenog rama. Veličina ogledala je 170x203x25cm.

- Ovo ogledalo ispituje vezu digitalnog i fizičkog sveta, uz pomoć toplih, prirodnih materijala kao što je drvo, koje u ovom slučaju imitira piksele digitalnog sveta - kaže Rozin o svom delu.

Na videu sa sajta YouTube Rozin objašnjava kako Drveno ogledalo radi.

Linkovi:

 

 

Komentari: 0

TEKSTOVI /iz kategorije/


CONSTRUCTIONEDGE-300X250-BANNER

ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


DECOR FOIL
DECOR FOIL
BEOGRAD

LAYHER
LAYHER
BEOGRAD-ZEMUN
www.layher.rs

TUPLEX SRB
TUPLEX SRB
BEOGRAD-DOBANOVCI
www.tuplex.rs

MOGAL
MOGAL
BEOGRAD-ZEMUN
www.mogal.rs

Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
;