PRIJAVA-468X60-BANNER

BLANKO-970X250-BANNER

Mihajlović: Ozbiljnije održavanje puteva ubuduće (video)

10.07.2014. | Tanjug

Potpredsednik Vlade i ministar saobraćaja Zorana Mihajlović otvorila je rekonstruisani put od Bajnatske ulice u Subotici do petlje Istok na auto-putu i najavila da će se njeno ministarstvo u narednom periodu ozbiljno pozabaviti održavanjem puteva kako bi se povećala bezbednost saobraćaja.

Ilustracija (Foto: Pixabay.cm)

Otvaranjem tog državnog puta IIB reda u dužini od skoro sedam kilometara Subotica je dobila vezu od grada do izlaza na auto-put E 75. Mihajlović je rekla da su radovi finansirani državnim novcem i da će na tom putu biti povećana bezbednost saobraćaja. Ona je istakla da je održavanje puteva jedan od najvažnijih faktora za povećanje bezbednosti saobraćaja što je i prioritet vlade i ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.

- Mi ćemo se pozabaviti načinom finansiranja održavanja puteva i odnosom između „Puteva Srbije“ i mnogih podizvođača i regulisati njihove ugovore koje imaju od 1992.godine – kazala je ministarka.

Ona je rekla da će vlada pokušati da obezbedi dovoljno novca za održavanje puteva, ali i da će taj novac morati racionalno da se koristi.

Na pitanje novinara da li će se u narednom periodu graditi ipsilon krak Koridora 10 od Subotice do Kelebije, s obzirom da su nas zadesile poplave, Mihajlović je rekla da će se graditi, kao i da neće stati nijedan projekat na izgradnji Koridora 10 i 11. Prema njenim rečima, zbog obnove zemlje neće biti obustavljena i realizacija nekih novih projekata poput planirane izgradnje auto-puta od Beograda do Zrenjanina.

Potpredsednik Vlade je naglasila da su veliki infrastrukturni projekti u Srbiji kasnili u prethodnih deset godina i da sada neće stati veh da će njihova realizacija biti efikasnija.

Govoreći o obnovi zemlje, Mihajlović je naglasila da je važno da u narednom periodu postoji bolja koordinacija između vlade i lokalnih samouprava kako bi bila izbegnuta nemarnost kod čišćenja kanala i u vezi sa nasipima u slučaju novih elementarnih nepogoda. Mihajlović je rekla da su takođe vođeni razgovori sa međunarodnim finansijskim institucijama o prevenciji od novih poplava, kao i da će se o tome Srbija dogovarati i sa zemljama u okruženju.

Direktor „Puteva Srbije“ Zoran Drobnjak je rekao da je to javno preduzeće izdvojilo za rekonstrukciju puta od Bajnatske ulice u Subotici do petlje Istok na autoputu oko 90 miliona dinara, da su popravljene bankine i dva pružna prelaza čime da je dosta povećana bezbednost saobraćaja. U taj put je ugrađeno 7.000 tona asfalta, a izvođač radova je preduzeće „Vojput“ iz Subotice.

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...
fistik 22.10.2025.
Kakvo ce to biti šetalište na tako malom pr...
SAŠA 11.08.2025.
Stadion, ovakav kakav je trenutno, je jedan...
DJB 16.06.2025.
G-đo Damjanović, ako predsednik odluči da s...

;