INFONET-468X60-BANNER

BLANKO-970X250-BANNER

Radovi na cevovodu u centru Valjeva

06.09.2013. | ValjevoOnline

Cevi za vodosnabdevanje se ovih dana postavljaju duž keja na reci Kolubari, u centru Valjeva. Radovi na postavljanju cevi na regionalnom cevovodu od brane Stubo-Rovni do Divaca počeli su u junu. U toku je i izgradnja rezervoara vode "Gajina" u blizini obilaznice.

U toku je izvođenje radova, u dužini od 7 km od akumulacije Stubo-Rovni do Beloševca i potom 10.340 metara od Beloševca do Divaca, u okviru izgradnje regionalnog cevovoda.

Izvođač radova je preduzeće "Jedinstvo" iz Užica koje će raditi i trasu od Beloševca do Divaca. Radove na izgradnji cevovoda finansira Evropska unija, u okviru MISP programa. Probno punjenje akumulacije moguće je već početkom iduće godine, ukoliko krajem ove godine bude završeno čišćenje područja budućeg jezera. Dinamika radova zavisi isključivo od priliva novca koji je odoben budžetom Republike Srbije.

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Darko 15.12.2025.
Nije interesantno. Onom ko je gradio na tuđ...
Evgenii 14.12.2025.
Poboljšanje kvaliteta betona - 1/ Dodavanje...
Komšija 13.12.2025.
U ovom delu Bežanije vlada apsolutni urbani...
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...

;