INFONET-468X60-BANNER

Rast cena nekretnina nastavljen u junu, prednjače dva grada

15.07.2022. | Blic

Cene nekretnina u Srbiji nastavile su da rastu. Prema izveštaju oglasnog portala Nekretnine.rs cene kvadrata tokom juna najviše su rasle u Novom Sadu i Nišu gde je zabeležen rast koji je premašio 8 odsto, prenosi Blic.

Cene nekretnina i dalje rastu

Cene nekretnina i dalje rastu (Foto: Pixabay)

Po visini cena nekretnina Beograd i dalje prednjači. U centru Beograda, koji važi za jednu od najatraktivnijih lokacija u Srbiji, zabeležen je rast cena od 3,25 odsto u odnosu na maj, te sada prosečna cena kvadrata na ovoj lokaciji iznosi 2.958 evra.

Na Vračaru su cene rasle 2,01 odsto i trenutno iznose 2.796 evra.

Na Novom Beogradu cene kvadrata su u junu porasle za 1,34 odsto i prosečna cena sada iznosi 2.277 evra. Cene kvadrata na Voždovcu su porasle za 1,69 odsto, što znači da je prosečna cena kvadrata trenutno 2.105 evra.

Na Paliluli su kvadrati u junu zabeležili rast cena od 3,45 odsto, pa njihova trenutna cena iznosi 2.367 evra, dok je u Mirijevu zabeležen rast od 1,79 odsto tj. 1.537 evra.

Najveći rast cena kvadrata tokom juna zabeležen je u centru Novog Sada, gde je cena porasla za čak 8,66 odsto i sada iznosi 2.246 evra po metru kvadratnom, navodi Blic.

U Nišu je tokom juna cena kvadrata posebno porasla u opštini Pantelej za 8,88 odsto i sada iznosi 1.361 evra po metru kvadratnom.

Cene kvadrata na gradskim lokacijama u Kragujevcu su tokom juna porasle za 3,01 odsto. Tako sad u ovom gradu kvadrat košta 1.163 evra.

U Pančevu je prosečna cena kvadrata porasla za 0,15 odsto i iznosi 1.302 evra.

Pojedini ekonomski stručnjaci ističu da je domaće tržište nekretnina u kriznom periodu postalo zamena za tržište kapitala, te se u njega ulaže kako bi se sačuvao kapital, ali i ostvario profit.

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


SCHNEIDERELECTRICSRBIJA-300X250-BANNER

ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


LHR
LHR
NOVI BEOGRAD
www.lhr.rs

TUPLEX SRB
TUPLEX SRB
BEOGRAD-DOBANOVCI
www.tuplex.rs

SET
SET
ŠABAC
www.set.rs

Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Goran 09.07.2026.
Gospodo ti isti stručnjaci su i pre dali sa...
Nikola 26.06.2026.
Tako i treba, otvoreni potezi. Treba nam vi...
Dragan 01.04.2026.
Još jedan primer potpuno pogrešnog postavlj...
Dragan 30.03.2026.
Radio sam u veleprodaji građevinskog materi...
Мик 25.03.2026.
Како ван урбаног дела насеља ако пролази кр...

;