INFONET-468X60-BANNER

Stopirana gradnja fontane na Slaviji

28.10.2016. | Blic

Nakon što su čelnici grada obelodanili da je Nadzorni odbor Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda dodelio posao od 214 miliona dinara firmi PMC inženjering, a gradski menadžer Goran Vesić najavio početak radova za sredinu novembra, usledilo je ono što se i očekivalo - žalba.

Firma BMD Bau koja je prvobitno pobedila na tenderu, da bi joj zatim posao bio oduzet i predat u ruke PMC inženjeringa, uložila je žalbu, a Građevinska direkcija je, kako stoji u obaveštenju - zaustavila dalje aktivnosti u postupku javne nabavke.

Prethodna žalba razmatrana je skoro dva meseca, koliko je proteklo od njenog usvajanja do donošenja odluke, što bi u ovom slučaju značilo da bi izvođač radova mogao da bude poznat tek krajem godine. A onda sledi još nedelju-dve do potpisivanja ugovora, pa isto toliko za uvođenje izvođača u gradilište, pa pošto će već biti kraj januara-početak februara, realno je da radovi započnu tek na proleće.

Podsetimo, rok za završetak je 155 dana.

 

Komentari: 0

Vezane kategorije


VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Dragan 01.04.2026.
Još jedan primer potpuno pogrešnog postavlj...
Dragan 30.03.2026.
Radio sam u veleprodaji građevinskog materi...
Мик 25.03.2026.
Како ван урбаног дела насеља ако пролази кр...
Dzi 26.01.2026.
Uvek raduje svaka lepa vest iz Afrike...nar...
Darko 26.01.2026.
Da li je ispunjen Član 26 Zakona: Podzak...

;