PRIJAVA-468X60-BANNER

SFSOPLATE-970X250-BANNER

Raspisan tender za idejno rešenje tunela u Beogradu

19.09.2016. | Tanjug

Grad Beograd raspisao je tender za idejno rešenje tunela koji će povezivati Savu i Dunav, izjavio je gradski menadžer Goran Vesić i dodao da će tunel počinjati na mestu sadašnje autobuske stanice, a izlaziće u okolini Pančevačkog mosta.

- To je tunel koji je za nas, kao grad, saobraćajno važan, ali koji će i doprineti smanjenju broja automobila za više od 10 odsto u samom centru grada - rekao je Vesić na konferenciji povodom „Evropske nedelje mobilnosti“.

Kako je istakao, Grad Beograd se trudi da u poslednjih nekoliko godina učini sve na smanjenju broja automobila u centru grada i promovisanju pesačenja i bickli kao alternativnih prevoznih sredstava.

Tokom narednih nedelja, počeće da se radi i Obilićev venac rekao je on i dodao da je to sve deo šire aktivnosti Grada Beograda da u narednih nekoliko godina kompletan centar grada postane pešačka zona.

 

Komentari: 0

Vezane kategorije


VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Darko 15.12.2025.
Nije interesantno. Onom ko je gradio na tuđ...
Evgenii 14.12.2025.
Poboljšanje kvaliteta betona - 1/ Dodavanje...
Komšija 13.12.2025.
U ovom delu Bežanije vlada apsolutni urbani...
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...

;