INFONET-468X60-BANNER

Mali: Na leto izgradnja prve zgrade "Beograda na vodi" (video)

04.03.2015. | Tanjug

„Projekat ’Beograd na vodi’, koji treba da počne da se radi od ovog leta, biće najveći projekat u regionu i od najveće važnosti za prestonicu i celu Srbiju s obzirim na obim investicija, jer treba da pokrene celokupnu ekonomiju i da zaposli brojna domaća preduzeća“, izjavio je „Tanjugu“ gradonačelnik Beograda Siniša Mali.

- Ja očekujem da ćemo tokom leta, krenuti sa prvim ašovom ako tako mogu da se izrazim, da krenemo da gradimo prvu zgradu – najavio je Mali na marginama Kopaonik biznis foruma 2015.

„Trenutno se radi na raščišćavanju terena, kako bi počela da se gradi prva zgrada u okviru projekta ’Beograda na vodi’“, rekao je Mali i najavio za nekoliko dana donošenje zakona o eksproprijaciji, koji će biti finalni korak ka rešavanju imovinsko - pravnih poslova.

Kako je ranije najavljeno, investitori iz Ujedinjenih Arapskih Emirata uložiće više od tri milijarde evra u projekat „Beograd na vodi“.

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Dragan 01.04.2026.
Još jedan primer potpuno pogrešnog postavlj...
Dragan 30.03.2026.
Radio sam u veleprodaji građevinskog materi...
Мик 25.03.2026.
Како ван урбаног дела насеља ако пролази кр...
Dzi 26.01.2026.
Uvek raduje svaka lepa vest iz Afrike...nar...
Darko 26.01.2026.
Da li je ispunjen Član 26 Zakona: Podzak...

;