INFONET-468X60-BANNER

Federacija BiH delomično obustavlja radove na koridoru Vc zbog mosta u Svilaju

11.02.2015. | Seebiz

Vlada Federacije BiH objavila je u utorak (10. februar 2014.) da je odlučila da delomično obustavi radove na izgradnji deonice auto-puta na severnom delu Koridora Vc u BiH između Svilaja i Odžaka, zbog neizvesnog početka izgradnje mosta preko Save.

Nakon temeljite analize dinamike radova na deonici auto-puta od Svilaja do Odžaka, Vlada FBiH je zaključila da će podelom radova na ovoj deonici u dve faze njezina izgradnja biti usklađena s predviđenom izgradnjom mosta na reci Savi. Time će se, kako se dodaje u saopštenju, biti povećana isplativost izgradnje ove deonice.

U prihvaćenoj informaciji, navedeno je da je izgradnja 11 kilometara duge deonica auto-puta Svilaj-Odžak zavisi od izgradnje mosta na Savi i graničnog prelaza Svilaj, što nije u nadležnosti federalnih vlasti.

Vlada FBiH pojasnila je da je, s obzirom da se početak radova na izgradnji mosta preko Save u Svilaju predviđa za kraj 2015. godine, a završetak radova krajem 2017. godine, sama deonica manje isplativa za investitora. Izgradnja 11 kilometara deonice auto-puta između Svilaja i Odžaka vlasti BiH koštaće 71 miliona evra.

 

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


SCHNEIDERELECTRICSRBIJA-300X250-BANNER

ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Goran 09.07.2026.
Gospodo ti isti stručnjaci su i pre dali sa...
Nikola 26.06.2026.
Tako i treba, otvoreni potezi. Treba nam vi...
Dragan 01.04.2026.
Još jedan primer potpuno pogrešnog postavlj...
Dragan 30.03.2026.
Radio sam u veleprodaji građevinskog materi...
Мик 25.03.2026.
Како ван урбаног дела насеља ако пролази кр...

;