INFONET-468X60-BANNER

BLANKO-970X250-BANNER

Subotičani nezadovoljni eksproprijacijom

10.10.2014. | Novosti

„Ipsilon“ krak Koridora 10, obilaznica od Subotice ka Kelebiji, sve je dalja od završetka, jer ne samo da nedostaje novac za izgradnju, nego do kraja nije rešena ni eksproporijacija zemljišta. Oko 60 vlasnika oranica od Kelebije do Bikova, nije zadovoljno procenama vrednosti zemlje, te eksproprijaciju smatraju konfiskacijom.

Ilustracija (Foto: Pixabay.com)

- Prvobitna procena Poreske uprave bila je 67 dinara po kvadratnom metru, te smo se obratili Osnovnom sudu koji je prihvatio procenu i doneo presudu u našu korist i cenu od 460 dinara – objašnjava Branko Kopilović. - Iako je među najnižim u Srbiji, ta cena je bila prihvatljiva. Viši sud je potvrdio odluku Osnovnog suda, te je presuda postala pravosnažna. Međutim, „Putevi Srbije“ su u februaru zatražili reviziju, mladi sudski veštaci dali svoju procenu, te je isti sudija Osnovnog suda, u ponovnom postupku, prihvatila procenu od 200 dinara po kvadratnom metru.

Ratari tvrde da su mladi veštaci obezvredili zemlju i smatraju da je sudija nedosledan jer je najpre odlučila jedno, a posle drugo. Takođe, najavljuju da će podneti krivične prijave protiv sudskih veštaka. Kažu da su tražili da procenu uradi neko iskusan, ali da taj predlog nije prihvaćen.

Sudska odluka

Po rečima Danijela Kovača, portparola Osnovnog suda u Subotici, sudija nijednu odluku ne donosi sam i svaka odluka je podložna kontroli.

- Obe strane ponude određenu cenu a na sudu je da proceni koja je realna – objašnjava Kovač. - Ukoliko je presuda pravosnažna, znači da je potvrdio i Viši sud, a ukoliko još nije, postoji rok za žalbu.

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Žarko 07.04.2025.
Da li je poznata ukupna cena organizacije i...
Blagoje 01.04.2025.
Lepo opisane mogućnosti kojima nemam pristu...
Ko bira izvođače radova!!!. Grad i Gradsko ...
Dr 06.01.2025.
Cena u evrima oko 2.1 milijarda, Expo Srbij...
Radgost 17.12.2024.
Jel ce sat da bude u bronzu? 😁

;