INFONET-468X60-BANNER

Finci grade halu u Smederevu

04.03.2014. | RTV

Finska kompanija PKC (Wiring Systems Ou) potpisala je danas (4. mart 2014.) ugovor o izgradnji proizvodne hale u industrijskoj zoni Smedereva od 20.000 kvadrata. Investicija kompanije u Smederevu je oko osam miliona evra u osnovna sredstva do kraja 2016, a zaposliće oko 1.500 radnika.

Prvi potpredsednik Vlade Srbije u ostavci Aleksandar Vučić je u oktobru prošle godine, na potpisivanju memoranduma o investiciji finske kompanije u Smederevu, rekao da je to jedna od moćnih, velikih, ozbiljnih kompanija koja posluje u 10 zemalja na četiri kontinenta.

- Do kraja godine biće završena hala – rekla je agenciji "Beta" gradonačelnica Smedereva Jasna Avramović.

Ona je precizirala da će finskom partneru hala biti iznajmljena na deset godina za 3,2 evra po kvadratnom metru i naglasila da će za vreme zakupa biti isplaćena investicija gradnje hale.

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


SCHNEIDERELECTRICSRBIJA-300X250-BANNER

ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Goran 09.07.2026.
Gospodo ti isti stručnjaci su i pre dali sa...
Nikola 26.06.2026.
Tako i treba, otvoreni potezi. Treba nam vi...
Dragan 01.04.2026.
Još jedan primer potpuno pogrešnog postavlj...
Dragan 30.03.2026.
Radio sam u veleprodaji građevinskog materi...
Мик 25.03.2026.
Како ван урбаног дела насеља ако пролази кр...

;