PRIJAVA-468X60-BANNER

SFSOPLATE-970X250-BANNER

Do kraja februara nova Radna grupa za beogradski metro

18.02.2014. | Beta

Grad Beograd će tokom sledeće sedmice ponovo osnovati Radnu grupu za metro, najavio je u ponedeljak (17. februar 2014.) predsednik Privremenog organa Beograda Siniša Mali. Na konferenciji za novinare Mali je rekao da će se i projekat izgradnje metroa "pogurati" tako da se vidi gde se stalo i kako može da se pokrene i finansira.

Francuska kompanija "Alstom" popisala je u novembru 2011. godine sa Gradom Beogradom sporazum o gradnji prve liniju beogradskog metroa, a Skupština Beograda usvojila je u novembru 2012. konceptualnu studiju metro mreže sa tri potencijalne linije.

Plan je bio da prva linija poveže Ustaničku ulicu u starom delu grada sa Novim Beogradom i Zemunom – jednim krakom sa novim "Mercatorom" i Tvorničkom ulicom, a drugim sa Železničkom stanicom "Novi Beograd".

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Darko 15.12.2025.
Nije interesantno. Onom ko je gradio na tuđ...
Evgenii 14.12.2025.
Poboljšanje kvaliteta betona - 1/ Dodavanje...
Komšija 13.12.2025.
U ovom delu Bežanije vlada apsolutni urbani...
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...

;