INFONET-468X60-BANNER

SFSOPLATE-970X250-BANNER

Srpski građevinci u poseti Iraku

14.03.2013. | RTV

Državni sekretar u Ministarstvu spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija Stevan Nikčević predvodiće zvaničnu političko-privrednu delegaciju Srbije u poseti Iraku, najavljeno je iz tog ministarstva.

Nikčević i predstavnici osam građevinskih preduzeća iz Srbije će se, tokom trodnevne posete Bagdadu, sastati sa ministrom građevina Iraka Muhamedom al Daradžijem i direktorima iračkih državnih građevinskih kompanija.

Oni će razgovarati o načinima na koje naše firme mogu biti uključene u obnovu Iraka i izgradnju novih infrastrukturnih projekata u toj državi.

Delegacija iz Srbije će tokom boravka u Iraku posetiti i provinciju Vasit, gde će se sastati sa guvernerom te oblasti, predstavnicima lokalnih vlasti i grupom privrednika, koji su izrazili želju za učešćem preduzeća iz Srbije u građevinskim poslovima u pomenutoj provinciji.

Pored državnog sekretara Nikčevića od četvrtka do nedelje u Iraku će boraviti predstavnici preduzeća "Energoprojekt", "Napred", "Putevi Užice", "Jedinstvo Užice", "Goša montaža", "Antikor", "Milinković kompani" i "Bak d.o.o".

 

Komentari: 0

Vezane kategorije


VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...
fistik 22.10.2025.
Kakvo ce to biti šetalište na tako malom pr...
SAŠA 11.08.2025.
Stadion, ovakav kakav je trenutno, je jedan...
DJB 16.06.2025.
G-đo Damjanović, ako predsednik odluči da s...

;