PRIJAVA-468X60-BANNER

INFONET-970X250-BANNER

U okviru termoelektrane Kolubara B gradiće se solarna elektrana

19.10.2021. | eKapija

Javno preduzeće Elektroprivreda Srbije (EPS) planira da u okviru termoelektrane Kolubara B izgradi solarnu elektranu, a raspisan je i tender za istraživanje lokacije i izradu investiciono-tehničke dokumentacije. U cilju izgradnje solarne elektrane na prostoru TE Kolubara B, razmotrena je gradnja solarne elekrane na postojećim objektima (površina na krovovima magacina i radionica), kao i gradnja na zemljištu.

Ilustracija (Foto: Pixabay.com)

Osnovni cilj izrade tehničke dokumentacije je definisanje uslova za izvođenje radova i izradu tehničke dokumentacije solarne elektrane sa optimalno instalisanom snagom na zadatoj lokaciji, kao i obezbeđivanje potrebnog i dovoljnog nivoa podataka da se na osnovu njih može sačiniti tenderska dokumentacija koja će obezbeđivati adekvatan izbor opreme i ponuđača za izgradnju postrojenja.

U dokumentaciji je navedeno da je imajući u vidu obim posla koji treba da pruži Obrađivač, prioritetna usluga Solarnih elektrana na postojećim objektima. Takođe da je Obrađivač dužan da u što kraćem roku izvrši celokokupnu uslugu kako bi Korisnik usluge mogao da raspiše nabavku za izgradnju SE na krovovima svojih objekata u okviru TE Kolubara B. Rok za podnošenje ponuda je 23. novembar 2021. godine.

 

Komentari: 0

Vezane kategorije


VESTI /iz kategorije/


TOTPROMET-CHAMELEON-300X250-BANNER

ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Koja vrsta pokrivke se nalazi na krovu vašeg objekta?
Slobo 23.03.2023.
Zato i jeste Beograd na vodi.
skeva 23.03.2023.
Jel' to Beograd na vodi ?
Milan 22.03.2023.
Konačno! Pruga do Niša i dalje ka Solunu je...
Sasa 21.03.2023.
E nas dragi Bakicu, za sve si bio u pravu.
Gagi 21.03.2023.
Dvadeseti sprat je oko 70 metara vodenog st...

;