PRIJAVA-468X60-BANNER

BLANKO-970X250-BANNER

U Gornjem Milanovcu planirana izgradnja dva velika bazena

05.12.2019. | B92

U Gornjem Milanovcu će novi projekti s realizacijom početi sledeće godine, kada je planirana izgradnja dva velika građevinska objekta. Jedan je zatvoreni bazen u Gornjem Milanovcu, a drugi je izgradnja otvorenog bazena na Rudniku, koji će, sa budućim Vizitorskim centrom, oživeti Rudnik i njegov turistički potencijal. Vrednost ove investicije je 152,5 miliona dinara, što će biti izdvojeno iz budžeta opštine.

- Pored brojnih zahteva za infrastrukturno uređivanje, naši građani su se izjasnili da je zatvoren bazen ono što im je izuzetno potrebno. Mi poštujemo njihovu volju, tako da je u postupku izrada delova projekta za dobijanje potrebnih dozvola za izgradnju u skladu sa zakonom - izjavio je predsednik opštine Gornji Milanovac Dejan Kovačević.

Ilustracija (www.pixabay.com)

On je dodao i da bi radovi trebalo da počnu početkom sledeće građevinske sezone.

Objekat zatvorenog bazena je projektovan kao objekat moderne arhitekture koji se sastoji od centralnog najvišeg dela i bočnih nižih delova, a u centralnom delu objekta u prizemnoj etaži je pozicioniran bazen dimenzija 23m/18m sa platoima, piše Rina.

Kompleks otvorenih bazena na Rudniku sastojaće se iz bazena za plivače i bazena za decu.

- Predviđeni budžet opštine Gornji Milanovac za sledeću godinu je 1,5 milijardi dinara. Pored već pomenutih investicija, novac će biti uložen u putnu infrastrukturu, za šta su planirana sredstva od 276.600.000 dinara - naglasio je Kovačević.

 

Komentari: 0

Vezane kategorije


VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


OKTAVUS
OKTAVUS
NOVI BEOGRAD
www.oktavus.rs

LAUFEN
LAUFEN
ZAPREŠIĆ
www.laufen.hr

LAYHER
LAYHER
BEOGRAD-ZEMUN
www.layher.rs

TIS
TIS
IVANJICA
www.tis.rs

ROCA
ROCA
ZAPREŠIĆ
www.hr.roca.com

Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...
fistik 22.10.2025.
Kakvo ce to biti šetalište na tako malom pr...
SAŠA 11.08.2025.
Stadion, ovakav kakav je trenutno, je jedan...
DJB 16.06.2025.
G-đo Damjanović, ako predsednik odluči da s...

;