BAU2023-468X60-BANNER

INFONET-970X250-BANNER

Podzemni prolazi ni blizu obnove

07.08.2019. | M. Stanojković | Novosti

Iako je prošlo pola godine otkako su, godinama zapušteni, podzemni prolazi predati Direkciji za građevinsko zemljište i izgradnju da ih dovede u uredno stanje, oni nisu uvršteni u program sređivanja. Poslednjim rebalansom budžeta, u gradskoj upravi zabeleženo je da kasa nikad nije bila punija, ali izgleda da se nije našlo novca za pothodnike, koji opet nisu na listi prioritetnih uređenja.

- Pošto godinama nije bilo nadležnog za njihovo sređivanje, verovali smo da ćemo sada, kada je taj posao pripao Direkciji, i mi napokon dobiti normalne uslove za rad, ali se još ništa ne menja - nezadovoljni su zaposleni u lokalima u prolazu na Terazijama.

Direkcija jeste dobila nadležnost za sređivanje, ali samo dva pothodnika - na Terazijama i kod Palate „Albanija", dok će na uređenje ostalih još da se pričeka. Naime, za njihovo umivanje još nije imenovan nadležni organ.

Ilustracija (www.pixabay.com)

- Sprovodimo aktivnosti na uređenju samo onih pasaža i podzemnih prolaza koji su od posebnog interesa za Grad Beograd zbog svoje kulturno-istorijske i ambijentalne vrednosti. Skupština grada će, prilikom usvajanja godišnjih programa uređivanja i dodele građevinskog zemljišta, odlučivati koji prostori će biti predmet uređenja. Po završetku poslova na adaptaciji i sanaciji, oni će biti predati na dalje redovno održavanje nadležnoj organizacionoj jedinici Gradske uprave grada Beograda - kažu u Direkciji za građevinsko zemljište.

Kako pojašnjavaju u Direkciji, prolazi trenutno nisu u planu, ali „ne znači da neće biti za sledeću godinu".

Međutim i kad budu ušli u plan, Direkcija će biti nadležna da ih uredi, ali ne i da ih održava. Redovno održavanje će pripasti drugim gradskim službama. A dok se to ne desi, niko ih neće ni prividno dovesti u red.

 

Komentari: 0

Vezane kategorije


VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Koja vrsta pokrivke se nalazi na krovu vašeg objekta?
Slobo 23.03.2023.
Zato i jeste Beograd na vodi.
skeva 23.03.2023.
Jel' to Beograd na vodi ?
Milan 22.03.2023.
Konačno! Pruga do Niša i dalje ka Solunu je...
Sasa 21.03.2023.
E nas dragi Bakicu, za sve si bio u pravu.
Gagi 21.03.2023.
Dvadeseti sprat je oko 70 metara vodenog st...

;