INFONET-468X60-BANNER

BLANKO-970X250-BANNER

Srpsko-slovenački konzorcijum radi idejno rešenje mosta kod Ade Huje

01.11.2016. | eKapija

Izrada idejnog projekta sa studijom opravdanosti za izgradnju mosta na Dunavu u Beogradu, kod Ade Huje, poverena je konzorcijumu koji čine DB Inženjering iz Beograda, Ponting i Gradis iz Maribora, kao i MHM projekt i AB & Co geosystems iz Novog Sada.

Kako je juče rekao gradski menadžer Goran Vesić, procenjena vrednost tendera je bila 112.500.000 dinara, a pobednički konzorcijum je ponudio cenu od 73.569.990 dinara. Posao će obaviti za 380 kalendarskih dana.

Ilustracija (www.pixabay.com)

Predviđeno je da most bude izgrađen u četiri segmenta - od Pančevačkog puta do obaloutvrde, od obaloutvrde do Ade Huje, od Ade do Višnjičkog bulevara i od Bulevara do Slanačkog puta, a novi most planiran je kao deo srednjeg prstena oko prestonice.

Prema procenama, most preko Ade Huje, sa pristupnim saobraćajnicama trebalo bi da košta oko 180 miliona evra.

 

Komentari: 0

Vezane kategorije


VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...
fistik 22.10.2025.
Kakvo ce to biti šetalište na tako malom pr...
SAŠA 11.08.2025.
Stadion, ovakav kakav je trenutno, je jedan...
DJB 16.06.2025.
G-đo Damjanović, ako predsednik odluči da s...

;