INFONET-468X60-BANNER

BLANKO-970X250-BANNER

Rusija: Odluka o „Južnom toku“ je konačna

04.12.2014. | Tanjug

Odluka o prekidu izgradnje „Južnog toka“ je konačna, rekao je ruski ministar energetike Aleksej Novak, a pomoćnik predsednika Jurij Ušakov je primetio da Evropska unija nije zvanično reagovala.

- Doneta odluka je, po mom mišljenju, konačna i danas se već bavimo razmatranjem izgradnje gasovoda na drugoj maršruti – kazao je Novak novinarima, posle obraćanja predsednika Vladimira Putina Federalnoj skupštini.

Prema Novaku, to će biti gasovod ka Turskoj u skladu sa dogovorom između dva predsednika, preneo je „Tas“. Predsednik Rusije Vladimi Putin je početkom ove sedmice, na konferenciji za novinare u Ankari, rekao da Rusija ne može da nastavi realizaciju projekta „Južni tok“. On je tada stav Evropske unije o „Južnom toku“ nazvao nekonstruktivnom.

Pomoćnik predsednika Rusije Jurij Ušakov je ranije danas izjavio „Tasu“ da Kremlj nije dobio zvaničnu reakciju od Evrope u vezi sa odustajanjem Rusije od projekta „Južni tok“.

- Nisam čuo da je Evropska komisija jasno i zvanično odgovorila, tog nije bilo – kazao je Ušakov.

 

 

Komentari: 0

Vezane kategorije


VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


MERIS
MERIS
BEOGRAD-PALILULA
www.meris.rs

Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Dr 06.01.2025.
Cena u evrima oko 2.1 milijarda, Expo Srbij...
Radgost 17.12.2024.
Jel ce sat da bude u bronzu? 😁
Zile 01.12.2024.
Molim vas, kao radnik gradjevinskog preduze...
Saša Levi 24.11.2024.
Veseli me da će “Linearni grad” koji su prv...
Nenad 13.11.2024.
Lepa je ta inicijattiva. Da vidim kakva e b...

;