Novi planovi su objavljeni za samoodrživi satelitski grad koji će se nalaziti pored kineskog grada Čengdu. Arhitektonski biro Adrian Smith + Gordon Gill Architecture (AS+GG), koji su stručnjaci za projektovanje nebodera, su projektanti grada površine od 1,3 kvadratna kilometara (na lokaciji od 3 kvadratna kilometara), nazvan Čengdu Tianfu okružni Veliki grad.
Predvidljivo postoji veliki broj visokih zgrada, sve koncipirane sa fokusom na održivost. Sa brojem povećanja stanovništa širom Kine i infrastrukturom koja često nije u stanju da podrži takav brzi rast, postoji sve veći interes u razvoju samoodrživih gradova.
Od koncepta - koji bi trebalo da počne da se gradi u vrlo bliskoj budućnosti - Gordon Gil je prokomentarisao: "Mi smo ovaj projekat osmislili kao gusti vertikalni grad koji priznaje i, u stvari, prihvata okolni pejzaž - grad u kome njegovi stanovnici žive u harmoniji sa prirodom, a ne u suprotnosti sa njom. Veliki grad će prikazati da život visoke gustine ne mora da bude zagađen i otuđen od prirode."
Koncept grada biroa Adrian Smith + Gordon Gill Architecture se koncentriše na pešake, pošto je gradski centar udaljen samo deset minuta hoda od bilo koje tačke na obodu grada i udaljenost od bilo koje lokacije u gradu do druge lokacije je oko 15 minuta peške. Samo oko 50 odsto putne površine je za motorna vozila, dok se stanovnici i posetioci ohrabljuju da hodaju ili koriste lokalni električni prevoz.
Po završetku za oko osam godina, grad je predodređen da bude dom za oko 30.000 porodica (oko 80.000 ljudi) i biće povezan sa susednim Čengduom masovnim transportnim sistemom. Petnaest odsto zemljišta biće posvećen zelenim parkovima i otvorenim uređenim prostorima, 25 odsto će biti okupirano sa infrastrukturom, dok će preostalih 60 odsto biti korišćeno za gradnju visoke gustine naseljenosti.
Razvoj samostalnog grada će ponuditi stambene, poslovne, obrazovne, proizvodne i kancelarijske prostore, sa potpunim mediciniskim centrom koji će servisirati potrebe svih stanovnika. Takođe, postoje i planovi za eko-park na severozapadnom obodu grada koji je osmišljen u saradnji sa kompanijom Mott MacDonald i koristiće sezonsko skladištenje energije koja koristi višak letnje toplote za potrebe grejanja zimi, i uključuje elektranu sa najnovijom tehnologijom ko-generacija koja će obezbeđivati struju i toplu vodu.
Projekat je predstavljen kao model za buduće satelitske gradove širom Kine, kako Adrijan Smit objašnjava: "Projekat će pružiti sve osnovne usluge svojim stanovnicima kroz održivu infrastrukturu koja podržava obrazovanje, trgovinu, kulturu i poboljšani kvalitet života. On pokazuje kako Kina može da smanji svoj ekološki otisak prilikom stvaranja ekonomskih uslova koji su pristupačni za većinu građana i koji se posvećuje savremenim društvenim problemima."