PRIJAVA-468X60-BANNER

BLANKO-970X250-BANNER

Osnovane nove firme koje će graditi objekte za EXPO 2027

17.01.2024. | Nova.rs

Povodom priprema za izložbu EXPO BELGRADE 2027 Vlada Republike Srbije donela je odluku o osnivanju šest novih preduzeća, čiji će primarni zadatak biti izgradnja stambenih objekata namenjenih smeštaju učesnika i posetilaca izložbe.

EXPO 2027

EXPO 2027 (Foto: Ministarstvo finansija)

Kako navodi Nova.rs, u pitanju su privredna društva SPV Galovica 1, SPV Galovica 2, SPV Galovica 3, SPV Petrac 1, SPV Petrac 2 i SPV Petrac 3.

Preduzeća će biti registrovana kao društva sa ograničenom odgovornošću, sa sedištem u  Ulici Jurija Gagarina 76, u Beogradu. Na istoj adresi se nalazi i Građevinska direkcija Srbije koja će obavljati funkciju direktora svih šest preduzeća.

Osnovni kapital svakog od ovih preduzeća iznosi 100.000 dinara, a njihovo finansiranje će se vršiti iz državnog budžeta, kredita i zajmova, sopstvenih prihoda i drugih izvora.

Kada izgradnja stambenih objekata unutar EXPO kompleksa bude završena ova preduzeća će prestati sa radom, a sva prava i obaveze će biti preneti na Republičku direkciju za imovinu.

 

Komentari: 0

Vezane kategorije


VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Thomm 15.11.2025.
Ova građevina je "inspirirana" skulpturama ...
Beograđanin 10.11.2025.
A koga će naterati ovaj zakon da pravilno o...
fistik 22.10.2025.
Kakvo ce to biti šetalište na tako malom pr...
SAŠA 11.08.2025.
Stadion, ovakav kakav je trenutno, je jedan...
DJB 16.06.2025.
G-đo Damjanović, ako predsednik odluči da s...

;