IZOLACIJA-468X60-BANNER

BLANKO-970X250-BANNER

Džinovska rupa u Gvatemali 'progutala' kuću i zgradu

01.06.2010. | SrbijaNet

U glavnom gradu Gvatemale zbog nevremena je nastala džinovska rupa koja je progutala jednu kuću i trospratnu zgradu.

Kako javljaju lokalni mediji, rupa je nastala zbog lošeg sistema odvoda atmosferskih voda. Još od četvrtka u području nekoliko srednjeameričkih zemalja padaju obilne kiše, koje su uzrokovale poplave u brojne odrone.

Oluja ’Agata’ koja je zahvatila Srednju Ameriku napravila je veliku materijalnu štetu i odnela ljudske živote u Gvatemali, Hondruasu i Salvadoru, preneli su danas svetski mediji.

U ove tri zemlje evakuisano je oko 150 hiljada stanovnika, dok je poginulo ukupno 146, javlja Rojters. Najviše ljudi stradalo je u Gvatemali, čak 120, dok je 53 nestalo. U Hondurasu je 17 mrtvih, a devet nestalo, dok je u Salvadoru poginulo devet ljudi, a dvoje je nestalo.

Fotografije i snimci najvećih rupa na zemlji već godinama su veoma popularne na internetu (biggest holes earth). Na linku ispod možete pogledati jednu takvu galeriju:

 

Komentari: 0

VESTI /iz kategorije/


BAUDER-300X250-BANNER

Anketa

Koja vrsta pokrivke se nalazi na krovu vašeg objekta?
Gradjevinarstvo.rs 26.05.2023.
Mogu da se mešaju sa epoksidnim smolama. Za...
Дејан 24.05.2023.
Да ли ваши пигменти могу да се мешају са еп...
Sloba 22.05.2023.
Lepi planovi ali nikad više. Idemo na Taru.
Konstruktor 17.05.2023.
Kolege, imajuci visedecenjsko iskustvo iza ...
Šef gradilišta 16.05.2023.
Srđane, verovatno si mlad statičar koji kor...

;