BAU2023-468X60-BANNER

AUSTROTHERM-970X250-BANNER

Usvojen Predlog izmena i dopuna Zakona o planiranju i izgradnji

29.03.2019. | Beta

Vlada Srbije usvojila je na jučerašnjoj (28.03.2019) sednici Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o planiranju i izgradnji koji će, kako je saopšteno, uticati na brže i efikasnije pripreme za izgradnju auto-puteva i modernizaciju pruga, za šta je iz novog investicionog fonda izdvojeno više od 5 mlrd EUR.

U saopštenju Vlade navodi se da će predložene izmene omogućiti rešavanje imovinsko-pravnih odnosa koji se odnose na proces eksproprijacije, a koji su kako je navedeno "dugotrajan problem" za puteve i pruge.

- Na taj način će se omogućiti brže izdavanje građevinske dozvole, ne narušavajući prava vlasnika nepokretnosti koja su predmet eksproprijacije - piše u saopštenju.

Navodi se da novi investicioni ciklus obuhvata izgradnju auto-puta Preljina - Požega, Moravskog koridora (auto-put Pojate-Preljina), auto-puta Beograd - Sarajevo, auto-puta i brze saobraćajnice Ruma-Šabac-Loznica, kao i izgradnju brze pruge Beograd - Budimpešta, rekonstrukciju pruge Niš - Dimitrovgrad.

 

Komentari: 0

Vezane kategorije


VESTI /iz kategorije/


ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Koja vrsta pokrivke se nalazi na krovu vašeg objekta?
Slobo 23.03.2023.
Zato i jeste Beograd na vodi.
skeva 23.03.2023.
Jel' to Beograd na vodi ?
Milan 22.03.2023.
Konačno! Pruga do Niša i dalje ka Solunu je...
Sasa 21.03.2023.
E nas dragi Bakicu, za sve si bio u pravu.
Gagi 21.03.2023.
Dvadeseti sprat je oko 70 metara vodenog st...

;