INFONET-468X60-BANNER

Na mestu IMT-a stambeno-poslovni objekti?

11.01.2019. | Tanjug

U Urbanističkom zavodu Beograda u toku je izrada plana detaljne regulacije (PDR) područja između Jurija Gagarina i Zemunske ulice na čijoj se adresi nalaze hale bivše fabrike IMT, a ta lokacija predviđena je za izgradnju poslovnih i stambenih objekata, potvrđeno je Tanjugu u Zavodu.

Plan bi trebalo da bude završen do kraja godine, a na lokaciji bivše fabrike IMT planiraju se komercijalni i stambeni sadržaji sa pratećom socijalnom infrastrukturom i zelenim površinama.

Jedna od najvećih parcela na lokaciji je upravo ona na kojoj su bili objekti IMT-a, a prostire se na 74 hektara (41 hektar fabrike i 33 hektara između proizvodnih pogona i Airport city), a na kojoj bi mogli da se smeste komercijalni sadržaji i stanovi.

 

Komentari: 0

Vezane kategorije


VESTI /iz kategorije/


SCHNEIDERELECTRICSRBIJA-300X250-BANNER

ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Goran 09.07.2026.
Gospodo ti isti stručnjaci su i pre dali sa...
Nikola 26.06.2026.
Tako i treba, otvoreni potezi. Treba nam vi...
Dragan 01.04.2026.
Još jedan primer potpuno pogrešnog postavlj...
Dragan 30.03.2026.
Radio sam u veleprodaji građevinskog materi...
Мик 25.03.2026.
Како ван урбаног дела насеља ако пролази кр...

;