INFONET-468X60-BANNER

Staklena kuća-čajdžinica

16.03.2015. | Design Milk

Ceremonije ispijanja čaja i uopšteno uživanje u ovom napitku su poprilična umetnička forma u Japanu. Ovo je duboko ukorenjeno u tradiciji japanskog naroda i izdvaja se kao simbolični deo japanske kulture.

Arhitekta Tokuđin Jošiaka je projektovao staklenu kuću-čajdžinicu kao mesto u kome možete uživati u okolnoj prirodi dok učestvujete u ceremoniji ispijanja čaja, ali uz stvaranje odvojenosti od okoline sa providnim, modernim mikrokosmosom.

„Japanska koncepcija prirode se odlikuje sa karakterističnom prostornom percepcijom. Ona uključuje senzornu realizaciju okolne atmosfere kroz nešto što se može opisati kao znakovi prisutnosti, energija ili možda aura“, kaže arhitekta Jošiaka.

„Takav način senzualne prisutnosti i zahvalnosti prema suštini prirode i njene lepote može biti prepoznat u japanskoj čajnoj ceremoniji i praksama koje nju prate“, dodao je arhitekta Jošiaka.

 

Komentari: 0

TEKSTOVI /iz kategorije/


CONSTRUCTIONEDGE-300X250-BANNER

ISTAKNUTE FIRME /iz kategorije/


Anketa

Kojom vrstom toplotne izolacije je izolovan vaš stan/kuća?
Goran 09.07.2026.
Gospodo ti isti stručnjaci su i pre dali sa...
Nikola 26.06.2026.
Tako i treba, otvoreni potezi. Treba nam vi...
Dragan 01.04.2026.
Još jedan primer potpuno pogrešnog postavlj...
Dragan 30.03.2026.
Radio sam u veleprodaji građevinskog materi...
Мик 25.03.2026.
Како ван урбаног дела насеља ако пролази кр...

;