Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije osnovalo je posebno telo koje će racionalizovati organizaciju javnih preduzeća i agencija u svojoj nadležnosti, rekli su juče agenciji Beta u Ministarstvu.

Kako su istakli, novoosnovano telo biće zaduženo za praćenje rada javnih preduzeća, agencija i direkcija radi unapređenja bezbednosti transporta ljudi i robe.
- Jedan od prvih zadataka ovog tela biće racionalnije organizovanje tih institucija, od njihovog broja do strukture zaposlenih - rekli su u Ministarstvu.
Naveli su da u Ministarstvo pristižu izveštaji javnih preduzeća, agencija i direkcija i da očekuju da će tokom dana od svih dobiti kratak presek najvažnijih projekata i poslova na kojima trenutno rade.
- Ministarstvo će na osnovu toga proveriti da li sve agencije i uprave obavljaju aktivnosti koje su propisane njihovim osnivačkim aktima i utvrditi odgovornost ukoliko se ti poslovi ne izvršavaju - naglasili su u Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije.





















;