Gradjevinarstvo

Početna  |  O nama  |  Oglašavanje  |  Unos podataka  |  Partneri  |  Kontakt  |  English
      >>> Uputstvo za pretragu        
     Kategorije
Konstrukcije
Krovni pokrivači, oblaganje, stolarija
Završna obrada, enterijer
Kućne instalacije
Pejzaž i uređenje okoline
Usluge, mašine, alat
    Vesti
    Tekstovi
    PROMO tekstovi
    Zanimljivosti
    Transmaterijali
    Regulativa
    Komentari
    Ankete
alat beton blok boje cement crep čelik distancer drvo elektrooprema energetska efikasnost fasade grejanje hidroizolacija izgradnja kapije kontejner krov legalizacija lepak mašine metal montažne kuće most ograde opeka oplate pametne kuće panel parket plafoni podovi pregradni zidovi profili projekat prozori sajam skele spušteni plafoni tende termoizolacija vrata zelena gradnja

Srušio se deo Kineskog zida - okrivljeni radnici

09.08.2012. | Mondo

 

Deo Velikog kineskog zida srušio se zbog jakih kišnih padavina i građevinskih radova. Radnici, koji su radili na gradnji trga u gradu Žangđijaku u provinciji Hejbej nedaleko od zida okrivljeni su da su uzrokovali pad sekcije duge 30 metara.

"Pokrenuta je istraga o uzrocima pada. Veliki broj faktora mogao je to uzrokovati, uključujući i građevinske radove", rekao je zvaničnik gradskih vlasti.

Gradski zvaničnici navode da su već počeli radovi na konzervaciji i obnovi.

Prema rezultatima najnovijih istraživanja objavljenih u junu, "Veliki kineski zid" zvanično je proglašen dužim nego što se ranije mislilo. Prema preliminarnom istraživanju objavljenom 2009, pretpostavljalo se da je zid dug 8.850 kilometara, ali prema poslednjim podacima zid je duži za 21 kilometar.

Najveća građevina na svetu koju je čovek sazidao napravljena je radi zaštite kineske severne granice. Kineski zid je na listi Svetskog nasleđa od 1987. godine.



Tagovi: Kina, zid, rekonstrukcija


 
 


Kompleks Generalštaba u Beogradu treba:



Rezultati

Prijava za newsletter

© 2002-2013 Gradjevinarstvo.rs  /  Construction.rs